Akgün Yem

Hakkımızda

Değerli Yetiştiricilerimiz;
  Yem Fabrikamız 1983 yılından bu yana hizmetini sürdürmektedir. Yem üretiminde bugün mevcut olan bilimsel ve teknolojik olanakları en iyi şekilde kullanarak sizlere kaliteli ve ekonomik ürünler sunabilmek için çalışmalarımıza hız vermiş bulunmaktayız. Bir taraftan hayvan beslemede söz sahibi olan uzmanlar ile yoğun çalışmalarını sürdürürken, diğer taraftan da sizlerin beklentilerini araştırarak bunlara yönelik çalışmalar başlatmaktayız.

  • Şirketimizin temel ilkesi, tüm faaliyetlerinde yasalara-kanunlara ve ahlak kurallarına titizlikle uyarak "Güvenilir Adres" olmaktır.
  • Şirketimiz sektördeki rekabeti, sadece satış fiyatı ile değil, Önce Kalite anlayışı ve sağladığı hizmetlerle sürdürmeyi amaçlar.
  • Yem kanunları ve standartlarına uygun üretim yapılır.
  • Önce insan ve hayvan sağlığı: Sağlıklı hayvansal gıda sağlıklı hayvanlardan elde edilir. Bu nedenle ürünlerimizde hayvan sağlığına ve dolaylı olarak insan sağlığına olumsuz etkisi olabilecek hiçbir hammadde kullanılmaz.
  • Yemlerde hayvansal gıdalarla insanlara geçebilecek ya da zarar verebilecek hiçbir katkı maddesi kullanılmamaktadır(et, süt veya yumurta üretiminde verim artışına neden olsa bile).
  • Saha çalışmaları ile yetiştiricilerin beslemede ihtiyaçları tespit edilir ve bu ihtiyaçlara cevap verebilmek için gerekli geliştirmeler yapılır.
  • Yeni üretilen özel yemler titiz çalışmalar sonucu üretime geçer ve üreticiye sunulur.

Tarihçemiz;


  AKGÜN YEM 1983 Yılında Karadeniz bölgesindeki kanatlı ve büyükbaş hayvancılığının ihtiyacı olan yem sektöründeki olumsuzlukları ve açığı tespit ederek, emin ve sağlam adımlarla, 120 ton/gün kapasiteli tesisleri ile sektöre yatırım yapmıştır.
   AKGÜN YEM 1985 Yılında Şirket kimliğini Anonim Şirket ile kurumsal bir yapıya dönüştürerek Kanatlı ve Büyükbaş hayvancılığının gelişmesi için dünya literatürlerini araştırarak uygulamaya başlamıştır.
   AKGÜN YEM Bu gün tam otomatik lojik kontrol sistemi ile idare edilen 360 ton/gün kapasiteli fabrikamızda geniş ürün yelpazesi ile üretim yapılmakta olup toz, pelet ve granül formunda pazara sunulmaktadır. Ayrıca üreticilerimizin ihtiyaçlarına cevap verebilecek bireysel faaliyetler ile teknik danışmanlıklar yaparak çözümler sunmaktadır.

Vizyonumuz;


  Akgün Yem Fabrikası olarak sürekli fark yaratan, beğenilen ve örnek alınan bir marka olmaktır.

Misyonumuz;


Bölgede en mükemmel yemi üretmek ve üreticilere büyük değer kazandırmaktır. Aynı zamanda büyüme trendimizi hedef kitlemizin de yakalamasını sağlamaktır.